Україна та ФАО об’єднуються для збереження плодючості українських грунтів

29 мая, 2019

В Україні здорові і продуктивні грунту, звані чорноземами, які багаті органічними речовинами. Однак, за оцінками провідних українських ґрунтознавців, водна ерозія зачіпає 13,4 млн га, в тому числі 10,6 млн га орних земель. Ерозія безпосередньо впливає на родючість грунтів і сільськогосподарське виробництво, що може привести до значних економічних втрат в розмірі понад 20 млрд гривень на рік.

Крім цього, розробка національних підходів до боротьби з деградацією земель була сповільнена в зв’язку зі складністю інституційних структур, відсутністю оновлених досліджень в області ерозії грунту і відсутністю стабільного моніторингу грунту.

«Міжнародне грунтову співтовариство готове підтримати Україну в створенні єдиної платформи, яка дозволить уникнути розрізненості зусиль і втрати ресурсів», – зазначають в ФАО.

Так, було створено Українське грунтове партнерство (УПП), яке буде діяти як єдина національна платформа для сприяння діалогу і співпраці між міністерствами, провідними установами, дослідницькими школами та лабораторіями із земельних ресурсів та іншими зацікавленими сторонами, і сприятиме формуванню бази моніторингу земельного покриву, продуктивності земель і запасів вуглецю.

«Серед основних завдань УПП – поліпшення контролю, розвиток сталого управління грунтами, забезпечення прозорої системи моніторингу деградації земель, поліпшення національного моніторингу навколишнього середовища і підвищення потенціалу країни для формування суспільного інтересу до проблем грунту», – пояснила Оксана Рябченко, національний координатор проекту ФАО.

Зазначається, що платформа буде відігравати важливу роль в поширенні і координації ініціатив по досягненню нейтрального рівня деградації грунтів до 2030 року, які Україна взяла на себе, підписавши Конвенцію ООН по боротьбі з опустелюванням.

Нагадаємо, українські аграрії зможуть прогнозувати врожай через супутник.

Новости по теме

| | | |