Херсонщина готова нагодувати устрицями Україну та Європу

28 мая, 2019

Херсонщина потенційно готова нагодувати устрицями не лише Україну, а й Європу. В цьому глибоко переконанні науковці Херсонського державного аграрного університету, які разом зі студентами провели науково-практичне дослідження на Тилігульському лимані, де знаходиться єдина устрична ферма в Україні «Устриці Скіфії». Протягом дня вони відібрали проби хімії води, визначали їх вміст на фітопланктон і зоопланктон, щоб встановити рівень кормової бази для устриці.

Читайте також: «Французька устриця по-українськи — як це виглядає?«

Як не дивно, але саме Херсонщина має унікальну і давню історію з вирощування устриць. На початку ХХ сторіччя барон Фальц-Фейн, який проживав у Скадовську, мав аж сім устричних ферм і поставляв екологічну продукцію гурманам у Відень, Париж, Варшаву, Санкт-Петербург.

На жаль, сьогодні через низку економічних і політичних перешкод вирощування устриць не відбувається на належному рівні, хоча природні можливості для цього дуже сприятливі, запевняє Віктор Шевченко, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри «Водні біоресурси та аквакультура» ХДАУ.

«Країни Чорного моря, а це Грузія, Болгарія, Туреччина, мають медійно-устричне виробництво, лише Україна пасе задніх. Причина – відсутність належного законодавчого регулювання у цій сфері», – підкреслює Павло Кутищєв, в.о. завідувача кафедри «Водні біоресурси та аквакультура» ХДАУ.

Науковці запевняють, клімат Херсонської області дуже сприятливий для вирощування устриць вищого ґатунку. Адже маємо все необхідне – морську воду і насичену кормову базу. Медійно-устричні господарства на Херсонщині можна створити на базі Ягорлицької та Джарилгацької заток. І тоді відродження слави Херсонщини як устричного раю не забариться.

Нагадаємо, науковці Херсонського державного аграрного університету дослідили тропічних раків і тепер рекомендують їх до вирощування в Україні. Осіню 2018 року університет запустив експерементальний проект з вирощування перлин. А в цьому році на базі лабораторії грибівництва заклад запустить унікальний проект з вирощування дорогих грибів – чорних трюфелів.

Матеріали Перший Регіональний

Новости по теме

| | |