Світовий банк надав Україні $200 млн на розвиток фермерства

27 мая, 2019

Рада виконавчих директорів Світового банку ухвалила рішення про надання Україні кредиту у розмірі $200 млн. Метою кредиту є стимулювання розвитку малого та середнього фермерства. Про це повідомляє представництво Світового банку в Україні.

Головними цілями нової кредитної програми Світового банку є збільшення ефективності сільського господарства України, забезпечення більш адресної політики підтримки галузі, підвищення прозорості використання державних сільськогосподарських земель та розширення доступу малих та середніх фермерських господарств до експорту.

«Україна може прискорити свій економічний розвиток шляхом підвищення ефективності та зміцнення прозорості своєї сільськогосподарської галузі. Підвищення продуктивності сільського господарства на 30% могло б протягом наступних п’яти років збільшити ВВП на додаткові 4,4 %», – заявив директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сато Кахконен.

Окрім того, у СБ зазначають, що сільськогосподарська продукція є однією з найбільших статей експорту України, тому розвиток агропромисловісті, особливо малих та середніх фермерських господарств, сприятиме економічній стабілізації України.

8 грудня Рада директорів Світового банку затвердила рішення про надання Україні кредитних гарантій на 750 мільйонів доларів. 27 грудня отримали перший транш під гарантії Світового банку на загальну суму 349,3 мільйона євро. 1 березня надійшов другий транш кредиту у сумі 529 мільйонів євро.

Загалом починаючи з травня 2014 року група Світового банку надала Україні 5,6 мільярдів доларів США у формі чотирьох позик у рамках політики розвитку та семи інвестиційних позик, а також гарантію оплати газу в розмірі 500 млн доларів й гарантію на підтримку державної політики в розмірі 750 млн доларів.

Новости по теме

| |