Лікарські, ефірноолійні трави та конопля: експерти розказали про перспективні нішові культури для Півдня України ФОТОРЕПОРТАЖ

24 мая, 2019

Трав’яний бізнес з кожним роком в Україні набирає обертів. Хоча в середньому зростання посівних площ складає 12-13%, експерти у трав’яному напрямку стверджують, що з часом Україна може посісти нішу на світовому ринку лікарських та ефірно-олійних трав. Про перспективи трав’яного бізнесу, нові напрямки та технології, шляхи від вирощування до збуту йшлося під час конференції «Український трав’яний агробізнес». Захід відбувся 23 травня у Миколаєві за сприянням Фонду Ласка та Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, повідомляє інтернет-видання «АгроЮг».

В 2018 році в Україні ефірно-олійними культурами було засіяно всього близько 5 тис га, під лікарняними – 4,5 тис га. Це дуже малий показник у порівнянні зі світовими лідерами такими як Китай, Індія та Німеччина.

Так, в Миколаївській області у минулому році під ефірно-олійними культурами було засіяно трохи більше 200 га, а під лікарськими травами посівів взагалі не було.

Нагадаємо, у 2017 ефірноолійні культури на Миколаївщині склали 203 га,  лікарські рослини – 25 га. Тобто цей напрямок сільського господарства на Миколаївщині практично не освоєний.

«В минулому році по Миколаївській області ефірно-олійних культур було трохи більше 200 га. Це для Миколаївської області з 1,8 млн ріллі практично ніщо. Якщо брати по лікарняним травам, то в Миколаївській області насаджень не має. А для цього необхідно проводити роз’яснювальну роботу.  Я вважаю, що ефективно вести травний бізнес потрібно саме на невеликих ділянках», – зазначив заступник керівника департаменту АПК Миколаївської ОДА Віктор Твердой.

Новою перспективною  нішовою культурою для Миколаївської області та для України в цілому була названа технічна конопля.

«Вже певний час в усьому світі спостерігається значний ріст попиту на продукцію з технічних конопель. В Європі її площі останнім часом зросли в декілька разів. В Україні також намітився певний прогрес у цьому напрямку, адже тут зосереджений чималий потенціал для вирощування цієї культури, зокрема і на Миколаївщині», – розповів директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець.

«В Миколаївській області цю культуру перестали вирощувати з кінця 80-их років. Якщо пам’ять не зраджує, був завод у Веселинівському районі. Сьогодні в структурі посівних площ такої культури не має. Маю надію, що після цього семінару на наступний рік вже з’явиться дана культура в нашій структурі», – додав Твердой.

На семінарі були присутні експерти з різних куточків України, а саме з Херсонської, Сумської, Полтавської областей. Захід зібрав аграріїв із Півдня України, які мали змогу поспілкуватись та проконсультуватись з фахівцями щодо нюансів трав’яного бізнесу.

 

Новости по теме

| | | | | |