В Україні планують відновити унікальну породу свиней

24 мая, 2019

В Україні залишилося лише шість свиноматок, два кнурі та четверо поросят миргородської породи. Миргородська порода – перша порода свиней української селекції. Свиням цього виду притаманне чорно-рябе забарвлення. Сьогодні в Україні залишилося лише шість свиноматок, два кнурі та четверо поросят миргородської породи, пише agroday.com.ua.

Читайте також: «Цьогоріч в Україні було повністю втрачено деякі породи свиней«.

Павло Ващенко – старший науковий співробітник лабораторії селекції Полтавського інституту свинарства та агропромислового виробництва Національної академії наук України повідомив, що це все що залишилося від популяції Миргородських свиней. Інших представників виду було знищено наприкінці минулого літа через АЧС.

“Було 150 свиноматок миргородської породи, 10 кнурів і молодняк поросят. Усіх їх ліквідували. Із тих 6 льох і 2 кнурів, які вціліли при науково-виробничому відділі інституту, відновити породу неможливо. Тварини споріднені, і при паруванні втрачатимуться генетичні ознаки породи. Зараз дуже висока загроза зникнення свиней миргородської породи”, – розповів науковець.

Науковці планують відновити популяцію цієї породи. Для цього, мають намір викупляти у людей свиней даного виду. Аби переконатися, що це свині дійсно миргородської породи навіть проводитимуть тест ДНК.

“Статистики щодо миргородської породи в приватних господарствах у нас немає. Але приблизно 10 голів є у фермерському господарстві “Світанок” Харківської області. Також плануємо використати сперму, що зберігається в банку генетичних ресурсів Інституту розведення і генетики. Нею запліднимо свиноматок, які збереглися. Так поступово сподіваємося відновити й розвести породу”, – зазначив науковець.

Миргородська порода свиней була виведена ще в 19 столітті. Проте, остаточно затвердили її лише в 1940 році. Якість м’яса та сала вважається еталонним як за смаковими якостями, так і по товщині пласта (близько 4 см).

Нагадаємо, в Україні може з’явитись знак якості продукції свинарство. Крім того, виробники свинини можуть перевірити біобезпеку господарства тепер онлайн.

Новости по теме

| | | |