В Україні новий стандарт на пшеницю просять ввести до початку жнив

23 мая, 2019

Європейська бізнес асоціація закликала профільні міністерства перенести введення нового державного стандарту за якістю пшениці з серпня на початок червня 2019 року, до початку жнив. Згідно з повідомленням Асоціації, новий стандарт набуває чинності з 1 серпня 2019 року. Водночас, кампанія зі збирання врожаю пшениці стартує в червні, пише epravda.com.ua.

Зазначається, що зміна стандартів у ході збирання «призведе до значних ускладнень і непорозумінь при прийомі, розміщенні, відвантаженні та обліку зерна на зернових підприємствах, а також ускладнить міжнародну торгівлю».

У зв’язку з цим ЄБА закликала Міністерство економрозвитку і торгівлі, Міністерство агрополітики і продовольства та ДП «УкрНДНЦ» ввести новий стандарт із червня.

В асоціації також зазначили, що важливо підготувати роз’яснення щодо визначення класовості пшениці минулих урожаїв за новим стандартом, щоб уникнути плутанини і непорозумінь.

За даними ЄБА, новий стандарт скоротить кількість класів пшениці з 6 до 4 (три класи продовольчої і один — фуражної пшениці) і змінить методологію визначення якості зерна. На думку Асоціації, дані зміни будуть мати позитивне значення для галузі заготівлі та зберігання зерна.

Новости по теме

| |