«Пасічники не турбуються про своїх бджіл – їх треба було зачинити», – фермер про загибель понад 2 млн бджіл на Одещині

21 мая, 2019

У Болградському районі на Одещині загинули мільйони бджіл. Пасічники переконані, що все через отруту, якою місцевий фермер обробив квітучі поля ріпаку. В агрофірмі цього не заперечують. Повідомляє ТСН.

«Зазвичай у сонячний день на пасіці чути гул бджіл. Утім, вперше за 30 років, тут тиша», – розповів пасічник Михайло Томєв.

Він зауважив, що загинули всі бджоли, які літали і приносили мед. Мертвих комах пасічники виносять з-під вуликів відрами. Це ще не кінець лиха. Бджоли, що народжуються, досі вилітають на погибель. Усе відбувається у розпал сезону, коли щотижня  вулик мав би приносити до 30 кг меду.

«У кожній сім’ї загинуло по 25 тис. бджіл. На 100 вуликів – це 2,5 млн», – повідомив бджоляр.

Усього на восьми пасіках постраждали до восьми сотень вуликів. Причина – обробіток рапсових полів місцевим фермером.

Як уже з’ясувала комісія, посіви ріпаку обробляли отрутою проти комах. Вона не заборонена, але використовувати її можна лише до або після цвітіння.

«Вони працювали з цим токсичним препаратом. Фермер написав, що лікує свої рослини. Але лікують фунгіцидом, а він обробляв інсектицидом», – пояснив сільський голова Василівки Петро Бойчев.

Голова агропідприємства заявив, що бджіл йому шкода, але своєї провини не бачить, відшкодовувати збитки не збирається. Він впевнений, що бджолярам слід було закрити комах у вулику.

«На рослини напала капустяна міль. Ми не можемо працювати з таким препаратом, який не зачіпає бджіл. У нас 1350 пайщиків, якщо загинуть посіви, вони вимагатимуть з мене. Що я можу зробити, якщо пасічники не турбуються про своїх бджіл – їх треба було зачинити», – каже фермер.

Збитки кожного з бджолярів від кількох сотень тисяч до мільйона гривень. Домогтися їх відшкодування вони намагатимуться через суд. Екологи розповіли, що  за шкоду довкіллю фермеру може загрожувати кримінальна відповідальність.

Нині пасічники чекають на результати експертизи, яка має підтвердити, що бджоли загинули саме від інсектициду.

Новости по теме

| | | | | |