Одеські рибалки знову перекрили Дунай через ліміт на вилов оселедця

20 мая, 2019

Рибалки в Вилкове Одеської області в суботу, 18 травня, провели чергову акцію протесту, в ході якої на час перекрили українську частину річки Дунай, вимагаючи збільшення лімітів на вилов оселедця.

За словами рибалок, якщо уряд не збільшить ліміти, то акція по перекриттю міжнародного судноплавного каналу стане безстроковою.

Відзначається, що ліміт рибного промислу оселедця в даному році встановлено на 450 тонн, однак рибалки вже вичерпали дозволений обсяг, і вимагають дозволу виловити ще 100-150 тонн.

У перекритті Дунаю взяли участь понад 150 рибальських човнів.

Протестуючі, в числі яких працівники місцевих риболовецьких компаній, стверджують, що оселедця в річці дуже багато, але нові обсяги вилову чиновники не хочуть стверджувати.

«Такої кількості риби, як зараз, ми не бачили вже років 20. Рибалки з Румунії на своєму боці ловлять оселедець безперешкодно. Нам же – заборона, в якій ми вбачаємо прагнення чиновників отримувати хабарі. Також говорять про якесь лобіювання імпорту оселедця з Норвегії, яка є основним конкурентом дунайської», – пояснюють організатори протесту.

Замначальника управління Держрибагенства в Одеській області Ірина Гайдашенко зазначила, що документи на збільшення ліміту на 110 тонн вони вже відправили до Міністерства аграрної політики. Однак процес загальмувався через травневі свята. За найоптимістичнішими прогнозами, дозвіл на промисел рибалки отримають наступного тижня

Раніше рибалки вже проводили аналогічну акцію протесту.

Нагадаємо, вилов дунайського оселедця було припинено 23 квітня через вичерпаний прогноз допустимого вилову (450 тонн).

За матеріалами Траса Е-95 та Пушкінська

Новости по теме

| | | |