На Херсонщині визначили заходи з охорони лісових насаджень від незаконних рубок

16 мая, 2019

У четвер, 14 травня, під керівництвом в.о. голови облдержадміністрації Дмитра Бутрія і за участю заступника голови облдержадміністрації Андрія Балоня, заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Тригуба відбулася розширена нарада з питання охорони лісових насаджень області від незаконного вирубування.

«Проблему незаконної вирубки лісів на Херсонщині повинні вирішувати тільки разом. Необхідно будь-яким правовим рішенням припинити лісове браконьєрство в області», – підкреслив Бутрій.

Так, перший заступник начальника Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Михайленко проінформував, що загальна площа земель лісового фонду Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства становить 172 тис га, з них 106 – лісові землі, решта площі вкриті лісом. Переважно це хвойні насадження.

На сьогодні в державній лісовій охороні області працює 290 чоловік. За штатним розкладом охорону лісових насаджень повинні забезпечувати 385 співробітників.

Відсутність державного фінансування протягом трьох років призвело до того, що в лісах лісогосподарських підприємств встановлено 383 випадки незаконної вирубки. Дії винних осіб кваліфікуються за статтею 65 КУпАП «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка». Обсяг незаконно зрубаної деревини становить 57485,91 м3, а шкода заподіяна державі становить 305,2 млн грн. У тому числі 354 випадки вирубки невиявленими лісопорушниками. Обсяг незаконно добутої деревини – 57440,105 м3, або 99,9% від загального обсягу, а завдані збитки – 305,0 млн грн.

Згідно зі статтею 65 КпАП «Незаконна порубка пошкодження та знищення лісових культур і молодняка» 269 справ передано до правоохоронних органів з метою встановлення лісопорушників.

«Ці злочини мають очевидну комерційну спрямованість і ймовірно скоєні організованими групами», – припускає Михайленко.

Тому по завершенні наради було вирішено, що всі силові структури області повинні приєднатися до роботи по охороні лісових насаджень від незаконних рубок, а також надати пропозиції щодо вирішення цієї проблеми на законодавчому рівні.

«Робота повинна вестися скоординовано і систематично. Самостійно співробітники лісових господарств не зможуть протистояти масовій незаконній вирубці, тому необхідно допомогти їм, і разом здійснювати заходи, які допоможуть зупинити винищувачів нашого лісу», – зазначив Бутрій.

Новости по теме

| | | | | |