У Мінагрополітики планують здешевити оформлення аграрних розписок

15 мая, 2019

Мінагрополітики розглядає можливість пришвидшення та здешевлення процедури оформлення аграрних розписок. Ідеться про налагодження інформаційної взаємодії між Реєстром аграрних розписок (РАР) та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно. Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова.

«Інтеграція та автоматичний обмін даними між РАР і Держреєстром речових прав на нерухоме майно дозволить автоматизувати процес перевірки нотаріусом прав володіння і користування земельною ділянкою агровиробиком при посвідченні аграрних розписок», – пояснила вона.

За словами Олени Ковальової, це сприятиме зниженню вартості послуг приватних нотаріусів і зробить фінансовий інструмент доступнішим для сільгоспвиробників.

Сьогодні при посвідченні аграрної розписки нотаріус спочатку перевіряє відомості щодо права власності або права користування земельною ділянкою агровиробника у Держреєстрі речових прав на нерухоме майно, а потім реєструє її в РАР. При цьому зазначає кадастрові номери, місце розташування кожної земельної ділянки, майбутній урожай з якої передано в заставу тощо.

Новости по теме

| | |