Аграрна комісія не підтримала створення ландшафтних парків на Миколаївщині через відсутність повноти інформації

14 мая, 2019

У вівторок, 14 травня, члени постійної комісії АПК Миколаївської облради не підтримали винесення питань щодо створення ландшафтних парків в області на розгляд сесії, яка відбудеться 16 травня.

На розгляд комісії були винесені питання про оголошення ландшафтних заказників місцевого значення парків в області, а саме:

  • «Каньйон річки Чичиклія» (Веселинівський район);
  • «Лагодівський» (Казанківський район);
  • «Новобірзулівський» (Баштанський район);
  • «Сергіївський» (Братський район);
  • «Христофорівські плавні» (Баштанський район).

Голова комісії Юрій Кормишкін наголосив, що для того, щоб винести дані питання на розгляд сесії, комісія має бути впевнена, що жодна з ділянок не розпайована.

За останній рік всі земресурси земельного відділу пороздавали по 2 га, навіть плавні, пасовища і все інше. Дайте будь-ласка довідку від земельного відділу, що там немає в когось 2 га землі, які вже віддані. Я для прикладу вам хочу сказати, що в Снігурівському районі була плавня 70 га землі. Її розпайовали по 2 га, і сьогодні люди вже не мають де випасати корів. Особисто я не бачу, що там на сьогоднішній день вільні землі, – зазначив Кормишкін.

В свою чергу, член комісії Микола Підгородинський навів приклад по одному із запропонованих об’єктів – «Каньйон річки Чичикіля», і зазначив, що такої річки вже давно не існує, бо висохла. Тому важливо провести додаткові перевірки вищезазначених об’єктів.

Натомість, заступник начальника управління екології та природних ресурсів ОДА Дмитро Мац запевнив, що даний проект пройшов всі необхідні вимоги.

— Ми виїжджали, дивились, там є річка, заплави, які потребують охорони як історичні ландшафти. Тому є висновки, і проект створення пройшов всі необхідні вимоги. Ретельно комісія з екології розглядала ці питання і двічі погоджувалась з створенням цих об’єктів. І дивилась, що зазначені ділянки не розпайовані, нікому не надані в користування, вони на сьогоднішній день вільні, – відповів Мац.

Незважаючи на його заяву, в результаті обговорень, членами комісії було проголосовано за те, щоб не виносити розгляд зазначених питань на сесію Миколаївської обласної ради і ретельно розібратись у даному питанні.

Новости по теме

| | |