В Україні незабаром з’явиться власна «дорога вина і смаку»

10 мая, 2019

З перспективою створення в Україні Національної карти доріг вина і смаку, в Бессарабії найближчим часом буде створено туристичний гастромаршрут «Болград — Криничне — Ізмаїл — Вилкове».

Так, днями в Одесі між проектом Єврокомісії «Підтримка розвитку системи географічних найменувань в Україні» і Національною туристичною організацією був підписаний меморандум про старт пілотного проекту «Дороги вина і смаку України». Таким чином Європа вирішила допомогти українським виноробам і сироварам з просуванням їх продукції на ринках ЄС.

Йдеться про те, що «Дороги вина і смаку» має на меті створення і просування привабливих українських регіонів енотуризму (турів по місцях виробництва вин) і гастротуризму, і системне залучення в регіон туристів з України та ЄС. Популяризація в Україні та просування в країнах ЄС поїздок за вином і оригінальними крафтовими продуктами буде організовано за тим же принципом, що і «Дороги вина і смаку» Тоскани, Провансу, Бордо або Сицилії.

Важливе завдання «Доріг вина і смаку» — інтеграція України в загальноєвропейську систему географічних найменувань. За словами ключового експерта з географічних найменувань Дарко Якшича і старшого експерта з юридичних питань Ясни Чачіч, прийняття системи географічних найменувань захистить українських виноробів та сироварів від можливих санкцій.

Українським виробникам доведеться відмовитися від використання таких торгових марок, як фета, рокфор, парміджано, шампанське, бордо чи коньяк. Краща європейська практика в подібних випадках — виробникам в будь-якому цілісному кліматично регіоні скооперуватися і отримати географічне найменування спільно. Це принесе користь і з точки зору просування туристичного регіону в країнах ЄС, і дозволить вийти на єдиний цифровий ринок ЄС.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що чотири товари з Півдня України отримають географічне значення.

За матеріалами: UBR

Новости по теме

| | |