Права на вилов риби будуть реалізовувати через ProZorro

8 мая, 2019

Державне агентство рибного господарства України та Державне підприємство «Прозорро.Продажі» підписали Меморандуму про співпрацю.  Участь у підписанні Меморандуму взяли Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов та в.о. директора ДП «ProZorro.Продажі» Олексій Соболев. Про це повідомила прес-служба Мінагрополітики.

Головною метою підписання меморандуму є запровадження в Україні ефективної та прозорої системи реалізації прав на вилов водних біоресурсів, розвиток добросовісної конкуренції та запобігання проявам корупції шляхом реалізації даних прав через систему «ProZorro.Продажі».

«Наразі дуже важливим є створення єдиних правил ведення публічних торгів з реалізації прав на вилов водних біоресурсів в Електронній торговій системі для всіх її учасників, а також забезпечення повноцінного відкритого доступу громадськості до інформації про результати цих торгів. Це, в свою чергу, знизить корупційні ризики в рибній галузі. Сподіваємось на плідну співпрацю з ДП «ProZorro.Продажі», – зазначив Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.

Основними цілями підписання Меморандуму є:

  • доступність безкоштовного вихідного коду Електронної торгової системи відповідно до умов ліцензійних угод про використання програмного забезпечення з відкритим кодом без будь-яких роялті чи інших платежів розробникам;
  • створення єдиних прозорих та недискримінаційних правил відбору організаторів торгів, що мають право надавати послуги Держрибагентству, а також інвесторам, які зацікавлені у придбанні прав на вилов водних біоресурсів через Електронну торгову систему;
  • підвищення конкуренції за рахунок спрощення доступу до торгів з реалізації прав на вилов водних біоресурсів, а також рівного доступу для всіх зацікавлених інвесторів до інформації про такі права.

«ProZorro.Продажі» завдяки малій приватизації та комерційним торгам вже принесли мільярдні надходження до держбюджетів різних рівнів. Чесний доступ до природних ресурсів – один з наших пріоритетів. У нашій системі вже проводяться аукціони з надрокористування. Тепер система забезпечить конкурентний та публічний доступ українських та іноземних інвесторів до використання водних біоресурсів і права промислового вилову риби», – прокоментував в.о. директора ДП «ProZorro.Продажі» Олексій Соболев.

Новости по теме

| | | | |