В Україні можуть зменшитись ціни на лохину через масове збільшення її виробництва

8 мая, 2019

У 2019 році обсяг виробництва лохини в Україні може збільшитися відразу в два рази, що надасть додатковий тиск на ціни. На цьому зазначають експерти Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«Очікується, що сезон збирання лохини в 2019 році почнеться в другій половині червня. Уже тоді стане зрозуміло, що лохини на ринку набагато більше, ніж зазвичай, оскільки більшість українських виробників робило ставку на такі відомі сорти лохини раннього плодоношення, як «Дюк», — розповідає керівник УПОА Федір Рибалко.

Наразі українські садівники уважно стежать за збиранням врожаю і цінами Іспанії, пам’ятаючи про торішній досвід, коли іспанська лохина як і раніше продавалася на ринку в той час, коли Україна вже почала пропонувати свою.

У червні 2018 року іспанці оптом розпродавали залишки лохини зі сховищ за неймовірно низькими цінами — близько €2 за 1  кг. І це негативно відбилося і на цінах в Україні, так як обсяг виробництва зріс.

«Ціни на лохину в Іспанії в цьому році ще нижче, ніж в минулому, а виробництво її в цій країні, а також в інших країнах Європи, продовжує динамічно зростати. На тлі різкого збільшення внутрішнього виробництва в Україні, неготовності абсолютної більшості фермерів до експорту лохини і зміцнення української валюти по відношенню до євро складно очікувати збереження цін на рівні минулого року», — пронозує Рибалко.

З огляду на загрозу надвиробництва лохини в Україні, що загрожує серйозними втратами для садівників, УПОА зараз посилено працює над запрошенням в Україну провідних імпортерів ягід з країн ЄС та Близького Сходу для проведення переговорів про постачання української лохини, малини та інших ягід.

За матеріалами: East Fruit

Новости по теме

| | |