Конкурси по концесії в портах Херсон і Ольвія можуть бути оголошені в червні

6 мая, 2019

Міністерство інфраструктури України планує завершити погоджувальні процедури по конкурсній документації щодо пілотних проектів концесії ДП «Херсонський морський торговельний порт» та стивідорної компанії «Ольвія» до кінця травня і вже в червні поточного року оголосити про проведення рівного, конкурентного і прозорого конкурсу. Про це на минулому тижні заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян на зустрічі з керівником сектору інфраструктури ЄБРР в Україні Марко Магалецький і керівником Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні, Білорусі та Молдові Джейсоном Пеллмаром, пише ЦТС

Міністр зазначив, що роботи по реалізації пілотних концесійних проектів в двох українських портах вже знаходяться на фінальній стадії.

У свою чергу, представники міжнародних фінансових організацій висловили подяку за сприяння в реалізації пілотних концесійних проектів, а також підтримали проект закону «Про концесії» № 8125, який зараз знаходиться у Верховній Раді на етапі підготовки до другого читання.

Зазначимо, що загальний обсяг очікуваних інвестицій з боку концесіонерів складе 17,3 млрд грн протягом 35-річного терміну концесії для Ольвії і 1,4 млрд грн за 30 років концесії Херсонського порту. Інвестиції будуть спрямовані на оновлення інфраструктури та розвиток портів.

Так, протягом перших трьох років в Ольвії планується побудувати новий зерновий термінал потужністю 2 млн тонн/рік (інвестиції 1,56 млрд грн), а в морпорту Херсон – провести невідкладне оновлення активів (інвестиції 216 млн грн).

Зацікавленість в концесії держстівідорів портах Ольвія та Херсон вже проявили більше 25 українських і зарубіжних компаній з США, Китаю, Франції, Швейцарії, Великобританії, Японії, Туреччини, Катару і Кореї.

Новости по теме

| | | | |