На Херсонщині прогнози врожаю плодових культур оцінюються оптимістично

6 мая, 2019

Перезимівля плодових культур на Херсонщині в цілому пройшла сприятливо. Садівники та виноградарі Херсонщини очікують врожаї плодових, ягідних та винограду не менше ніж у 2018 році, а по деяких культурах – навіть збільшення врожаю на 10% і вище. Про це написав директор Департаменту агропромислового розвитку Херсонської області Олекандр Паливода на своїй сторінці у Facebook.

«Весна на Херсонщині цього року прийшла на два тижні раніше середніх багаторічних термінів та на три тижні раніше минулорічних. Яким буде врожай фруктів цього сезону – залежить від багатьох факторів. На даний момент вже маємо підстави для оптимістичних прогнозів. Перезимівля плодових культур в Херсонській області пройшла в цілому сприятливо», – пише Паливода.

Він додав, що на початку березня метеостанціями області були взяті зразки гілок для визначення їх життєздатності. Було виявлено незначне пошкодження окремих дерев від морозів взимку, яке суттєво не впливає на врожай.

«Якщо минулого року спостерігалось суттєве зниження температур в лютому-березні, що призвело до загибелі бруньок абрикосу та персику в окремих господарствах, то у цьому році на кінець квітня повідомлень про випадки загибелі дерев зафіксовано не було. Отже, сподіваємось на достойні врожаї фруктів в сезоні-2019», – зауважив директор Департаменту АПК.

Наразі, садівники та виноградарі Херсонщини очікують врожаї плодових, ягідних та винограду не менше ніж у 2018 році, а по деяких культурах – навіть збільшення врожаю на 10% і вище.

Новости по теме

| | | | | |