На гуртових ринках фіксується суттєвий ціновий спад на огірки, особливо на Півдні України

3 мая, 2019

Якщо ще у передсвятковий період на ринку огірків зберігалися тенденції до підвищення цін, то вже сьогодні на гуртових ринках фіксується суттєвий ціновий спад. Найбільш суттєво ціни впали на Півдні країни. Про це повідомляють аналітики AGRI-GATOR, посилаючись на ціновий моніторинг найбільших гуртових ринків України.

Зокрема, на київському ринку «Столичний» сьогодні пропонують огірки по 16-30 грн/кг ($0,60-1,12/кг) в залежності від сорту та якісних характеристик. Таким чином за тиждень така продукція подешевшала одразу у 2,2 рази. Для порівняння, ще тиждень тому огірки на вказаному ринку пропонувались по 50-60 грн/кг ($1,87-2,24/кг).

У Львові, на гуртовому ринку «Шувар», ціни на огірки впали більш ніж втричі. Так, якщо напередодні свят гуртові партії огірків оператори ринку пропонували по 32-50 грн/кг ($1,19-1,87/кг), то вже сьогодні ця продукція пропонується не дорожче аніж 15 грн/кг ($0,56/кг).

Зазначимо, що найбільш суттєво ціни впали на півдні країни. Для порівняння, на гуртовому ринку «Нежданна» (с.Великі Копані, Херсонська обл.), сьогодні огірки, в залежності від фракції, пропонуються по 5-10 грн/кг ($0,19-0,37/кг), хоча ще тиждень тому ця продукція пропонувалась по 50-55 грн/кг ($1,87-2,05/кг).

За словами аналітиків AGRI-GATOR, така ситуація була доволі очікуваною через цілу низку причин. По-перше, після покращення погодних умов на ринку суттєво зросла пропозиція огірків з плівкових теплиць. Причому в першу чергу саме у південних регіонах країни. По-друге, помітно знизився й попит на вказану продукцію, через що на складах комбінатів сформувались товарні запаси, які вони намагалися реалізувати в першу чергу, навіть нерідко поступаючись ціною.

Новости по теме

| |