На Одещині демонтують діючу зрошувальну систему

3 мая, 2019

В Одеській області проводиться демонтаж труб Дунай-Дністровської зрошувальної системи в районі села Михайлівка Саратського району, побудованої ще за радянських часів для потреб місцевого сільського господарства. Замовником робіт виступає Білгород-Дністровське міжрайонне управління водного господарства, а веде їх одеська фірма «Рессо».

Чиновники, які ініціювали демонтаж системи, стверджують, що вона не використовується за призначенням, і лише притягує мисливців за металом. Проте жителі Михайлівки спростовують їх слова і запевняють, що система використовується для зрошення оброблюваних земель і грає критично важливу роль для місцевого сільського господарства.

Адже, варто зауважити, що Саратський район, як і багато іншої землі Одеської області, знаходиться в так званій зоні ризикованого землеробства: спустошливі посухи тут – не рідкість, і саме для боротьби з ними і була ще за радянських часів побудована дана зрошувальна система.

В свою чергу, глава місцевої сільради Галина Супряга розповідає, що білгород-дністровські чиновники просто поставили село перед фактом. Окрім того, жителі Михайлівки намагалися звертатися з цього приводу в правоохоронні органи, але ніякої реакції їх звернення не отримали.

Мова йде про дві труби великого діаметра, загальна протяжність яких становить 14 кілометрів. Вартість металу, з якого зроблена ця труба, становить мільйони гривень. Жителі Михайлівки впевнені: під приводом консервації труби, її просто хочуть централізовано викопати і продати.

На сьогоднішній день, за словами місцевих жителів, труби вже демонтували протягом приблизно двох кілометрів.

У Білгород-Дністровському міжрайонному управлінні водного господарства ці звинувачення спростовують: мовляв, викопані ділянки труби звозять на територію управління, де вони знаходяться під пильною охороною.

Варто відзначити, що демонтаж Дунайсько-Дністровської зрошувальної системи на різних ділянках проходить  приблизно з 2010 року, і за цей час вже було викопано значну кількість труб, покликаних забезпечити родючість бессарабських земель.

За матеріалами: news-portal.org

Новости по теме

| | | |