В Україні з’явився новий посухостійкий гібрид соняшнику

2 мая, 2019

На ринок України вийшло нове покоління засухостійких гібридів соняшнику вітчизняної селекції, який розробили у Всеукраїнському науковому інституті селекції. Новинка отримала ім’я «Фолк» – це простий ранньостиглий гібрид, стійкий до гербіцидів, що містить трибенурон-метил (SU) — 50 г/га. У ВНІС зазначили, що гібрид добре підходить до умов Півдня України.

Фолк – гібрид інтенсивного типу, характеризується відмінною стійкістю до борошнистої роси і високим потенціалом врожайності в посушливих умовах. Завдяки хорошим темпам зростання на початкових етапах розвитку Фолк здатний ефективно використовувати весняну вологу, що сприяє формуванню добре розвиненою кореневої системи.

Крім того, гібрид відрізняється високою посухостійкістю, що забезпечує максимальну наповненість кошика навіть в посушливих регіонах Півдня і Сходу України.

Гібрид відноситься до лінолевого типу і забезпечує олійність насіння на рівні не нижче, ніж 50%.

При дотриманні технології і нормальних кліматичних умовах, новий гібрид забезпечує врожайність від 3,5 до 4 т/га, при цьому його потенціал досягає 5,6 т/га. Рекомендована густота посіву Фолка в Степу починається від 45 тис., а в Лісостепу – 50-55 тисяч. Вегетаційний період становить 110 днів.

Новий сорт характеризується стійкістю до вилягання і осипання, а також до іржі, несправжньої борошнистої роси і соняшникової молі. Також Фолк має стійкість до шести рас вовчка.

Новости по теме

| | | |