У Держгеокадастрі заявили, що інвентаризацію земель закінчать через чотири роки

1 мая, 2019

Держгеокадастр планує завершити інвентаризацію земель за чотири роки. Про це повідомляє заступник голови відомства Олександр Краснолуцький.

За його словами, станом на сьогоднішній день до кадастру внесено приблизно 80% даних про землі (близько 40 млн га з 60,3 млн га, тимчасово окуповані території не враховуються).

«Плануємо здійснити інвентаризацію земель. Гадаю, потрібно як мінімум чотири роки, оскільки обсяги дуже великі, зробити це за рік-два неможливо. Водночас це ще залежить від фінансування. Цього року уряд виділив фінансування на інвентаризацію земель, тож ми її здійснюємо», — зазначив Краснолуцький.

Також він зазначає, що в тому випадку, коли Держгеокадастр буде самоокупним, він зможе здійснювати інвентаризацію земель планово. Однак нині відомство надає послуги безкоштовно і залежне від бюджету.

Держгеокадастр підтримує повноцінне впровадження електронних земельних аукціонів у тому вигляді, як у пілотному проекті, зауважив він.

«Пілот зарекомендував себе дуже позитивно. Єдине, що потрібно, – це законодавчі зміни: зараз закон передбачає тільки традиційні торги без електронних аукціонів. Відповідний законопроект вже готовий», — повідомив заступник голови Держгеокадастру.

Новости по теме

| |