Відкриття ринку сільгоспземель дасть Україні додаткові 1,6% приросту ВВП щорічно – Світовий банк

27 апреля, 2019

Світовий банк назвав чотири фактори ефективності проведення земельної реформи в Україні. Про це повідомив керівник програми Світового банку з питань інфраструктури та сталого розвитку в Україні, Білорусі та Молдові Бахер Ель-Хіфнаві.

По-перше, потрібно провести повну інвентаризацію всіх земель – це дозволить уникнути корупції, зазначає він. По-друге, потрібно забезпечити прозорість ринку. Таку необхідність показала земельна реформа, яка проводилася в 90-х роках у країнах Східної Європи. Бахер Ель-Хіфнаві підкреслив, що потрібно також посилювати аналіз, що дозволяє підвищити продуктивність роботи.

По-третє, потрібно відкрити ринок землі. Він додав, що про таку необхідність заявляли обидва головні кандидати в президенти України.

По-четверте, слід спростити процедури передачі землі. Зараз їх вісім. На думку представника Світового банку, вони не будуть працювати.

За словами експерта, відкриття ринку сільськогосподарських земель дало б країні додаткові 1,6% приросту ВВП щорічно.

За його словами, всього в Україні близько 40 млн га землі, з яких придатними для ведення сільського господарства є 33 млн га. Вартість землі в Україні оцінюється в $400/га, тоді як у сусідній Польщі — $1,1 тис./га.

Новости по теме

| | |