Озиме поле: на Миколаївщині господарства борються проти шкідників

25 апреля, 2019

В третій декаді квітня на полях Миколаївської області очікується активне заселення посівів сільськогосподарських культур комплексом шкідників, прогресуватиме розвиток хвороб, відбуватиметься інтенсивний ріст бур’янів. З другої половини декади прогнозується масова міграція на посіви зернових культур клопа шкідливої черепашки. Наразі господарства області вже ведуть активну роботу по захисту посівів від шкідливих організмів, повідомляє департамент АПР.

Загалом, озимі сільськогосподарські культури на Миколаївщині посіяно на площі майже 740 тис.га, з яких 656 тис.га – зернові, в тому числі озимої пшениці – 434 тис.га, озимого ячменю – 221 тис.га, жита 0,3 тис.га. Озимий ріпак посіяно на площі 85 тис.га.

Повідомляється, що погодні умови кліматичної зими для повноцінної перезимівлі озимих культур були задовільними. В свою чергу, аграрії області кажуть про те, що стан озимих на сьогоднішній день краще, ніж в минулому сезоні.

Згідно з оперативними даними сходи озимих зернових культур отримано на всій посівній площі. В доброму і задовільному стані знаходиться 623 тис.га (95 %), в слабкому і зрідженому біля 33 тис.га (5 %). В тому числі сходи озимої пшениці отримано на площі 434 тис.га, з яких в доброму і задовільному стані знаходиться 421 тис.га (97 %),  в слабкому та зрідженому – 13 тис.га (3 %).

У озимої пшениці на більшій частині території області відмічена фаза утворення нижнього вузла соломини, а в північно-західних та східних районах вона напередодні цієї фази. Середня висота рослин (до відгину верхнього листка) становила 10-16 см, а до кінця листка – 23 см, густота 728-1097 стебел на 1 кв.м. Стан рослин добрий, забур’яненість слабка.

Сходи озимого ріпаку також отримано на 100 % посіяних площ, з яких        50 % знаходяться в доброму стані, 45 % в задовільному та 5 % в слабкому та зрідженому.

Що стосується фітосанітарного стану, то агрометеорологічні умови другої декади квітня стримували розвиток шкідників, і водночас сприяли розповсюдженню хвороб та інтенсивному росту бур’янів.

У посівах озимих зернових продовжувалося слабке живлення личинок хлібної жужелиці. Проходило подальше заселення хлібними блішками, злаковими мухами, злаковими попелицями, хлібними п’явицями. Значне пониження температурного режиму сповільнило розвиток хлібних клопів.

За даними проведених обстежень встановлено, що клоп шкідлива черепашка перебуває здебільшого у місцях зимівлі, а процесс міграції призупинився.

На посівах  озимого ріпаку продовжувалося слабке живлення хрестоцвітних блішок, чисельністю 2-3 екз. на кв. м. Відмічено початок заселення ріпаковим квіткоїдом. Показники ураження рослин ріпаку хворобами (переноспороз, фомоз, борошниста роса), залишалися на попередньому рівні – в межах 2-5%.

Новости по теме

| | | | |