Обсяги експорту меду падають не тільки в Україні, а й у світі – експерт

25 апреля, 2019

В минулому році Україна доволі суттєво зменшила експорт меду, внаслідок чого країна покинула першу трійку світових постачальників цієї продукції. Україна зменшила поставки меду на зовнішній ринок на 27% у порівнянні з 2017 роком, при цьому суттєво погіршивши свої позиції на ринках США та країн ЄС. Про е на своїй сторіні у Facebook написала консультант ФАО Ганна Бурка.

«2018 рік можна сміливо назвати “переломним” для українського ринку меду. Фактично до минулого року, галузь яка показувала щорічні прирости з експорту меду, в 2018 році зіткнулася з низкою викликів, пошуки рішень на деякі з них тривають досі. З одного боку – масштабна загибель бджіл зачепила всі регіони країни, з іншого боку – цінові баталії, що розгорнулися у другій половині року, “посприяли” скорочення експорту меду з України», – пише експерт.

В той же час Бурка зазначила, що в цілому, обсяги світової торгівлі медом в 2018 році скоротилися на 3% в натуральному вираженні і на 7% у вартісному, склавши 689 тис.тонн або $ 2,23 млрд.

«Незважаючи на результати минулого року, загалом потенціал меду в світовому масштабі ще нереалізований у повному обсязі. Так, за оцінками ITC, експортний потенціал оцінюється ще в – $ 1,6 млрд. А значить і Україні є куди рости», – резюмує експерт.

Новости по теме

| | | |