На Миколаївщині розгорнувся конфлікт навколо будівництва сонячних батарей

24 апреля, 2019

В Єланці вже більше місяця триває конфлікт навколо будівництва сонячних батарей. Місцеві жителі виступають проти того, щоб панелі встановлювали біля їхніх будинків. Поки ситуація розвивається, було знищено близько 700 саджанців сосни на території, яка розрахована під забудову. Про це пишуть Єланецькі новини.

Ще в березні місцеві жителі засумнівалися в правомірності встановлення сонячних батарей на території колишнього іподрому і конеферми. В Єланецькому селищній раді послалися на те, що земля державна, і вони не мають до неї відношення.

За цей час пройшло вже кілька зборів місцевих жителів, представників влади і забудовника. Минулого тижня, 19 квітня, місцеві жителі викликали поліцію через те, що приїхала техніка забудовників. Хоча було вирішено призупинити забудову, місцеві жителі відзначають в соцмережах, що вже на наступний день техніка повернулася.

Окрім цього, як зазначає Павло Ткаченко в групі «Еланецька громада», було знищено 692 саджанця сосни. Це зафіксувала поліція.

Вчора, 23 квітня, Ткаченко показав у «Фейсбуці», як екскаватор їхав прямо на людей. З цього приводу було складено протокол.

Posted by Pavel Tkachenko on 2019 m. balandžio 23 d., antradienis

Відзначимо, що зараз йде мова про двох забудовників, які збираються встановити сонячні батареї. Головне управління Госгеокадастру в Миколаївській області дало відповідь з приводу ТОВ «Сіті Солар», що ділянка надана в оренду на 30 років, і порушень немає. Назва другої фірми поки у відповідях не фігурувала.

Щоб дізнатися з офіційних джерел, хто і коли давав дозвіл на установку сонячних батарей, чи були проведені громадські слухання, що належить в таких випадках, журналісти звернулися із запитами.

Новости по теме

| | | | | |