У департаменті АПР Миколаївщини розповіли про механізми протидії загрозі загибелі бджіл

24 апреля, 2019

У зв’язку з тим, що в Миколаївській області розпочато обробіток сільськогосподарських культур засобами захисту рослин від шкідливих організмів, а озимий ріпак перебуває напередодні фази цвітіння, яка орієнтовно розпочнеться з 30 квітня, хімічні обробки рослин можуть зашкодити бджолам. Про це йдеться у повідомленні прес-служби департаменту АПР.

Департамент агропромислового розвитку наголошує, що захист бджіл від отруєнь пестицидами є обопільною роботою, тому і аграрії і пасічники повинні неухильно дотримуватися Закону України «Про бджільництво».

Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через ЗМІ попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Власники пасік повинні обов’язково зареєструватись в сільській раді або ОТГ, на території, якої вони знаходяться і своєчасно інформувати сільську раду, ОТГ, сусідні господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при перевозках.

Після одержання повідомлення про майбутню хімічну обробку рослин, бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів.

Асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні».

Обробку нектароносів проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові та вечірні години. Допускається проведення їх в денний час в похмуру прохолодну погоду, коли бджоли не вилітають із вулика.

Порушення законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену згідно ст.21 Закону України «Про захист рослин», ст. 38 Закону України «Про бджільництво» та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Новости по теме

| | | | |