Херсонщина може залишитися без урожаю вишні

22 апреля, 2019

Садівники Херсонщини турбуються про майбутній урожай плодових дерев через погіршення погоди. Поки під загрозою лише урожай вишні – дерева цвітуть, а запилення не відбувається: комахи не «працюють» при похолоданні і під час дощу. Про це розповів голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Херсонської області Микола Халупенко, пише «Гривня».

Він зауважив, що у минулому році весна була поблажлива до квітучих садів, тому урожай плодових був шикарним.

«Нинішньої весни середина квітня випробовує на витривалість квітучі дерева. З 10 квітня похолодало і практично безперервно в Херсоні і районах області дощило», – говорить Халупенко.

За його словами, квіти черешні і персиків встигли запилитися, а абрикоси відцвіли ще раніше. Якщо опади припиняться і дощів не буде, то турбуватися про врожай плодових не доведеться. А ось якщо в повітрі буде мороз, то зав’язь абрикосів осиплеться.

Нагадаємо, в Одеській області абрикос, персик та інші кісточкові культури у цьому році зацвіли раніше звичайних термінів внаслідок високих температур повітря в березні. Проте, ще з початку квітня в регіоні спостерігалися нічні заморозки, які місцями сягали мінус 6-7°С. Вони призвели до того, що більшість квітів кісточкових культур пошкодилась.

Новости по теме

| | | | |