Овочі в Україні подорожчали через відсутність контролю з боку держави, – експерт

3 мая, 2019

Рекордні ціни на овочі весною 2019 року в українських магазинах – це наслідок втрати державою контролю над внутрішньою торгівлею. Про це повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.

«У цьому році ми стали знов свідками того, як держава втратила контроль над внутрішньою торгівлею. Перестав виконувати функцію прогнозування врожаю та його підрахунку ніхто тепер в країні не знає скільки чого вирощується та коли ціна почне падати, або навпаки, стрибати до гори. Це є елементом державного контролю будь-якої західної країни», – відмітив експерт.

За словами Дорошенко, раніше функції контролю за результатами роботи бізнесу і, зокрема, його продуктивності, була у двох міністерств. Але в ході дерегуляції дані міністерства були позбавлені права як або контролювати процес торгівлі та процес створення окремих продуктів для торгівлі.

«Наші чиновники (ред. видання) відмовились від усіх елементів впливу держави на бізнес та отримали шалені гойдалки, які тепер відбуваються в будь-який сезон, навіть під час врожаю, або одразу після нього. Раніше такі функції були покладені на Мінагрополітики та Мінекономрозвитку. І це є пряими наслідком ліберальної політики Уряду та Президента, коли цікавлять інтереси лише великого бізнесу», – пише Дорошенко.

Нагадаємо, лідером в Україні за темпами подорожчання на ринку овочів «борщового набору» стала морква.

Новости по теме

| | | | |