Як Сполучені Штати допомогли Кам’яномостівській ОТГ

17 апреля, 2019

Кам’яномостівська об’єднана територіальна громада відтепер багата на нові місця соціального значення. У понеділок, 15 квітня, із самого ранку до її мешканців завітав американець, керівник Програми DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» Беррі Рід. Він урочисто перерізав стрічки і дав старт роботі шкільної лабораторії, стоматологічного кабінету та залу засідань.

Беррі Рід отримав ключ від лабораторії

та символічно перерізав стрічку

На першій локації, а саме в Кам’яномостівській ЗОШ, всі з нетерпінням чекали візиту шановного гостя із Америки. Місцеві вчителі на порозі виглядали машину з ним, поки школярі повторювали слова із пісень та рухи танцю. І от ця мить настала: Беррі Рід і інші гості зайшли в приміщення школи, почала лунати святкова музика. Після урочистих привітань нарешті настав довгоочікуваний момент – символічне перерізання стрічки Дитячої наукової лабораторії. Весь натовп повалив у новісінький кабінет, а школярі та вчителі тут же заходились демонструвати гостям функції нового обладнання для наукових експериментів. Керівник програми сам із задоволенням прийняв участь у деяких експериментах, а в кінці діти вручили йому невеличкий «презент», якому він був дуже приємно здивований.

Також керівник програми прийняв участь у хімічному досліді

Та отримав сувенір від школярів

Ірина Соловйова

До слова, ініціатором відкриття лабораторії в місцевій школі стала провідний спеціаліст відділу освіти Кам’яномостівської ОТГ Ірина Соловйова. Вона розповіла, що проект лабораторії став одним з шести, які обрали в програмі DOBRE. За її словами, в лабораторію було закуплено надсучасне обладнання: різноманітні датчики, посуд, велика кількість хімічних рідкісних реактивів, які закуповувались закордоном.

— Ця лабораторія спрямована на те, щоб діти могли поза шкільною програмою розвиватися в природничо-математичному, фізичному і хімічному напрямках – проводити досліди та експерименти. Тепер тут можна навіть виготовляти ліки, і взагалі діапазон дослідів, які можуть проводити діти, дійсно, великий, – розповіла Ірина Соловйова.

Закінчивши тут, американська делегація на чолі з Беррі Рідом направилась в сусіднє село Катеринка, де мали відкрити абсолютно новий стоматологічний кабінет. Буквально ще рік тому тут йшла річ про закриття старого такого ж кабінету. Завдяки сприянню місцевої влади і допомозі з боку програми DOBRE з цього дня мешканці зі всієї громади тепер мають змогу отримувати якісне стоматологічне обслуговування.

— Я ще ніколи не бачив стільки щасливих облич, які відвідують стоматолога, – зізнався Беррі Рід.

Глава Кам’яномостівської ОТГ Олександр Ляхін

Головний лікар Первомайської районної лікарні Володимир Гонтар

Для порівняння йому показали старі крісло та обладнання, використовування яких на сьогоднішній день вже несло б загрозу для здоров’я пацієнтів. Важливо, що серед придбаного обладнання є рентгенівська установка, що дозволить більш детально оцінити стан зубів і більш кваліфіковано підійти до їх лікування.

Лікар-стоматолог Олег Бестільний запросив гостя випробувати новий стоматологічний стілець

…і порівняти із старим

Наостанок, повернувшись до села Кам’яний міст керівник програми прийняв участь у відкритті ще одного важливого для громади місця – залу засідань. На цей захід прийшло небагато мешканців села, а на порозі Беррі Ріда зустріли жіночки у гарних, але досить легеньких вишиванках як на квітень місяць. Усі разом заспівали гімн України, кілька пісень для розігріву, бо на вулиці в той день було всього кілька градусів тепла, швидко розрізали стрічку та занурились у новенький зал, щоб нарешті зігрітись. Тут всі присутні мали можливість обговорити результати вже зробленої роботи, а також розповісти про свої мрії та плани на майбутнє.

Новости по теме

| | | | | | | | |