В Україні хочуть заборонити деякі пестициди

16 апреля, 2019

У Кабінеті Міністрів зареєстровано проект постанови «Про заборону ввезення на митну територію України та використання в Україні окремих небезпечних пестицидів» згідно якого передбачена заборона з 1 червня 2019 року ввезення таких пестицидів як: атразин, ацетохлор, гліфосат, імідаклоприд, клотіанідин, тіаметоксам та всі їхні препаративні форми. Надалі передбачається включити їх до списку заборонених до використання в Україні та скасувати їхню державну реєстрацію. Про це повідомляє прес-служба ВАР.

Варто зауважити, що заборона використання перелічених пестицидів може призвести до мільярдних збитків в агросекторі. Голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун звернувся до Прем’єр-Міністра Володимира Гройсмана з проханням переглянути даний документ. У своїй позиції  Дикун опирається на дослідження, спеціально проведені Інститутом аграрної економіки при Національній академії наук України і отримані 5 квітня цього року.

Зокрема, фахівці Інституту прорахували, що відміна використання цих пестицидів призведе до падіння врожайності основних експортних культур — пшениці, кукурудзи, ячменю, сої, ріпаку, соняшнику — і складе від 5 до 20%. Щодо коштів, то це виллється у збитки від 22 до 64 мільярдів гривень в рік, якщо додати втрати в якості продукції.

Окрім того, заборона згаданих пестицидів негативно вплине і на навколишнє середовище. Адже лише використання води збільшиться до 6,8 млн  м куб.

“Ми почнемо використовувати менш ефективні препарати й нам потрібно буде більше води. Її використання збільшиться до 6,8 мільйона кубічних метрів. Це рівно стільки, скільки використовує вся нафтогазова промисловість України. Крім того, аграрії змушені будуть збільшити кратність механічної обробки полів, а це — викиди в атмосферу вуглекислого газу. Сотні мільйонів кілограмів буде викинуто в атмосферу”, – пояснив голова ВАР.

Він також наголосив, що приймати дану постанову неможливо та  попросив переглянути її проект і запевнив, що аграрії готові надати всю детальну інформацію щодо цього питання.

«Погоджений нами європейський регламент, яким ми маємо адаптувати в Україні, не говорить, що ми повинні це зробити один в один. Він говорить, що ми маємо це зробити з урахуванням інтересів держави Україна», – наголосив Дикун.

Новости по теме

| | | |