Херсонські аграрії протестують проти підняття вартості на зрошування полів

12 апреля, 2019

Аграрії Херсонщини, сьогодні, 12 квітня, вийшли на акцію протесту під стіни басейнового управління водних ресурсів Нижнього Дніпра. Сільгоспвиробники протестували проти підняття тарифів на зрошування полів, які протягом останніх п’яти років зросли більш ніж в чотири рази.

Акція протесту обумовлена зростанням тарифів на зрошення. За 5 років ціна води зросла в 4 рази. Якщо у 2014 р 1 куб.м коштував 10 коп., в 2018 р – 32 коп., а в 2019 році буде коштувати 42 коп.

«У 2014 році вартість 1 куб. м води становила 10,25 грн, а у 2019 році вона склала 42,75 грн за куб. м. Причому, лише у березні цього року вартість води зросла на 28%, хоча аграрії запевняють, що економічно обґрунтованим є підняття вартості не більше як на 12%», – йдеться у повідомленні ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада».

Фермери наголошують на тому, що підняття усіх затрат на вирощування сільгоспкультур, в тому числі і на зрошування, робить нерентабельним вирощування деяких культур, таких, приміром, як кукурудза та соя. За підрахунками фермерів зростання тарифів не повинно перевищувати 12%.

Дана акція протесту стала також відповіддю на неможливість порозумітись із владою. Сільгосппідприємці неодноразово звертались до відомства Держводагентства в області, писали листи до Міністерства аграрної політики та продовольства, Антимонопольного комітету, Генеральної прокуратури та Прем’р-Міністра з вимогами перевірити об’єктивність збільшення тарифів на воду. Також – перевірити підприємства Держводагентства на предмет раціонального використання бюджетних коштів, провести виїзну нараду з питань реформування системи водопостачання.

Окрім того, 11 квітня, проблеми підвищення тарифів на зрошування полів були обговорені під час засідання робочої групи комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин. Друга частина зустрічі відбулась у приміщенні Державного агентства водних ресурсів України.

«На жаль, консенсусу з даного питання поки що не знайдено. Нам так  і не пояснили, чому тарифи настільки підняли. Підприємства Держводагентства — монополісти і користуються своїм становищем. Ситуація наразі китична, однак ми і далі будемо шукати шляхи її вирішення», – повідомив після зустрічі  голова ФГ «Аделаїда» Сергій Рибалко.

Нагадаємо, аграрії Херсонщини вже розпочали поливні роботи.

Новости по теме

| | | | | |