На Херсонщині залучено 175,7 млн грн на фінансування сектору АПК

12 апреля, 2019

В агропромисловий комплекс Херсонської області було залучено 175,7 млн грн. коштів з різних джерел. Про це йдеться у повідомленні Департаменту АПК Херсонщини.

Із зазначених коштів 71,2 млн грн. – кошти, що надійшли по програмах міжнародної технічної допомоги, які працюють на території Херсонської області, 104,5 млн грн. – бюджетні кошти, які надходили по державним програмам підтримки АПК та з обласного бюджету.

«Зокрема, по напрямку «Фінансова підтримка фермерських господарств» в область було залучено 5,4 млн грн. – це 3 місце по Україні. Достатньо активними були наші агровиробники по участі в програмах «Надання кредитів фермерських господарствам» (залучено 2,2 млн грн.), «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» (залучено 13,1 млн грн), «Державна підтримка галузі тваринництва» (залучено 14,8 млн грн) та по напрямку часткової компенсації придбаної вітчизняної сг техніки (залучено 37,4 млн грн). Крім державних програм, агросектор отримав потужну допомогу із обласного бюджету – на поновлення зроження Херсонщини минулого року було виділено 20 млн грн – це найбільша підтримка по напрямку серед українських регіонів», – йдетья у повідомленні.

В департаменті повідомляється, що на поточний рік є перспективи щодо збільшення активності агровиробників області по ряду программ, зокрема по напрямку підтримки кооперативів. Задля цього Департаментом агропромислового розвитку проводиться роз’яснювальна та консультативна робота щодо існуючої програми держпідтримки кооперативів, а також з популяризації кооперації взагалі, зокрема із залученням Херсонського обласного центру зайнятості, керівників органів місцевого самоврядування сіл, селищ та ОТГ Херсонщини.

В свою чергу, директор Департаменту Олександр Паливода відзначає, що кошти, які виділяє держава по більшості напрямках підтримки галузі АПК не розподіляються заздалегідь по областях. Лише від активності, регіональних агровиробників, залежить – скільки коштів в агросектор області буде залучено з державного бюджету у поточному році.

Новости по теме

| |