Пасічники Запоріжчини вийшли на мітинг під стіни ОДА

11 апреля, 2019

Представники об’єднань бджолярів Запорізької області 11 квітня вийшли на акцію протесту до облдержадміністрації з вимогою припинити неконтрольоване використання пестицидів. Учасники мітингу вимагають, щоб парламент ухвалив закон про захист бджільництва і запровадив більш жорсткий контроль за використанням пестицидів й інших хімікатів, що використовуються при обробці сільгоспугідь.

– Ми зіткнулися з проблемою масової потрави бджіл, і жодних заходів наш уряд не робить, тому ми вимушені проводити відповідну акцію. Водночас у Києві зараз проходить мітинг із представниками з всієї України. Ми у Запоріжжі їх теж підтримуємо і маємо такі ж самі вимоги, щоб законодавчо бджолярі були захищені, – заявив представник «Запорізької обласної спілки бджолярів» Валерій Пантелєєв.

– Ми сьогодні вийшли на цю акцію, щоб привернути увагу громадськості до наслідків згубного впливу тих пестицидів, які застосовують для обробки полів. Згідно з санітарними нормами не можна обробляти поля хімічними речовини в трьохсотметровій зоні від населеного пункту, але за цим ніхто не стежить. Зараз застосування цих хімікатів дійшло до маразму і абсурду. У річках, де багато було живності вже не залишилося ні риб, ні раків, з кожним роком вмирають сотні бджолосімей. У мене налічується 250 бджолосімей. У минулому році урожай на сім’ю становив 15 кілограм, при тому, що раніше цей показник становив 70-80 кілограм. Якщо ми не станемо на захист зараз, то нас просто витравлять, – додає пасічник Олександр Потоцький.

Бджолярі впевнені, що ця проблема не стосується лише тих, хто тримає пасіки, оскільки з кожним роком йде на зниження виробництво меду на внутрішні і зовнішні ринки, що в результаті згубно впливає на економіку всієї країни.

Пасічники стверджують, що аграрії для обробки полів використовують нелегальні пестициди і фунгіциди, які виробляють в Китаї. Раніше також використовували аналогічної дії препарати, але з меншою концентрацією хімічних речовин.

– Ми хочемо, щоб агропромисловість ставилася до цього сумлінно. Ясна річ, ніхто не має права заборонити їм обробляти поля від шкідників, але є ж більш якісні препарати, які не так впливають на бджіл. Ще кілька років тому у нас не було такої проблеми з потравами. Бджоли розвиваються, а потім в якийсь момент їх просто немає в доказах. Є місця, де льотних бджіл взагалі немає в пасіках. Адже це наша основна праця. Не можна так залишати ці проблеми. Вони повинні бути врегульовані на державному рівні, – розповів учасник акції Володимир Солодков.

Як повідомили учасники акції протесту, минулого року в Україні внаслідок належного використання хімічних речовин при обробці сільгоспугідь зафіксовано загибель понад 45 тисяч бджолиних сімей, чим завдано шкоди на 100 мільйонів гривень.

– Обласна держспоживслужба бере активну участь. Три «круглі столи» провели з ними, але вони показали, що нема відповідних законів. Вони не можуть вжити заходів до фермерів, що використовують неналежно хімікати, бо нема законів. Держспоживслужба повністю на нашому боці. Збирали фермерів, бджолярів… У нас навіть був випадок, коли солому, яку скосили, підстелили під поросят – вони загинули всі. Це солома, а де ж зерно? А зерно їли ми. Тому це проблема не лише бджолярів, а й усіх інших, – додає представник «Гільдії бджолярів Запорізького краю» Віктор Ващенко.

Учасники мітингу підготували звернення зі своїми вимогами до президента, уряду й парламенту. Протестувальники також передали листа до Запорізької облдержадміністрації з проханням створити при ній спеціальну комісію з питань бджільництва.

Аналогічні акції протесту бджолярів відбуваються 11 квітня у столиці й більшості обласних центрів України.

Новости по теме

| | | | | | | |