На Миколаївщині через черговий спалах АЧС ввели карантин

10 апреля, 2019

6 квітня в приватному господарстві в селі Піски Баштанського району Миколаївської області зареєстровано загибель 2 голів свиней віком 6-8 місяців. При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу встановлено діагноз – африканська чума свиней. Повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Нагадаємо, за словами  генерального директора ТОВ “Центр підвищення ефективності у тваринництві” Миколи Бабенка, фермери України масово приховують випадки АЧС.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 8 квітня проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Баштанській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.

До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища ввійшли такі населені пункти: с. Піски, с. Костянтиківка , Баштанського району, Миколаївської області.

До зони нагляду радіусом 4 км від зовнішніх меж зони захисту ввійшли такі населені пункти: с.Новобирзулівка, с.Шляхове, с. Плющівка, с.Свобода, с. Новопетрівка, с. Кашперо-Миколаївка, с. Новофонтанка Баштанського району, Миколаївської області.

На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Раніше повідомлялось, що через АЧС в Миколаєві власнику компенсують забій 29 свиней.

Новости по теме

| | | | |