Вирощування буркуна білого допоможе в боротьбі із плужною підошвою

11 апреля, 2019

Як ви вважаєте, що є однією з головних умов для росту та розвитку рослин і чого аграріям частіше за все не вистачає кожного сезону? Так, це – волога. Зменшення кількості опадів є наслідками вже відчутного для всіх потепління та зміни клімату. Саме тому збереження вологи в ґрунті було, є і буде актуальним питанням для тих, хто займається аграрною діяльністю.

Як відомо, ґрунт, який не має ніякого захисту, під палючим сонцем здатен нагріватися до +65°С, а іноді навіть й більше. Волога випаровується, а суховії посилюють непродуктивне випаровування у 5-6 разів. В такій ситуації часті зрошення не допоможуть. Потрібно подбати про збереження вологи іншими заходами.

Ґрунту заважає твердий шар, який розташований на глибині біля 25-30 см. Він має назву плужна підошва. Таке ущільнення виникає внаслідок тиску площини робочих органів грунтообробних агрегатів за обробітку на одну і ту саму глибину. Плужна підошва не дає ґрунту нормально дихати, а корінням рослин – проростати. У результаті підземна роса не осідає, а волога не може нормально циркулювати по капілярах. Багато аграріїв у цьому випадку проводять щілювання – глибоке прорізання ґрунту спеціальною технікою, але не завжди такій захід є ефективним. Тоді у пригоді можуть статися сидерати. Одним з них є буркун білий однорічний (Melilotusalba). Це нова культура, яку вивели у США. Завдяки своїй стрижневій системі з великою кількістю розгалужень (основна маса корінців знаходиться у поверхневому шарі ґрунту на глибині 30 см) буркун білий є справжнім фітоплугом. Окрім того, що рослина поліпшує структуру ґрунту, вона чудово збагачує його азотом. При заорюванні буркуну в ґрунт надходить  близько 200 кг азоту.

Австралійські фермери проблему утворення плужної підошви вирішили за допомогою технології Controlled Traffic Farming (CTF). Суть інновації полягає в керованому русі по полях. Такій підхід дозволяє скоротити площу слідів від машин майже на 14% від площі оброблюваного поля. Якщо говорити простими словами, одні й ті ж колісні колії використовуються для усіх робіт, що проводяться на полі. За межі сліду машини не виходять.

Щадні обробки та мульчування, тобто технології, які використовуються в органічному землеробстві, також борються з плужною підошвою. Такий підхід сприяє утворенню здорової ґрунтової біоти, що допомагає створити оптимальні капілярний рух, нормалізувати ґрунтове дихання та здійснювати регуляцію температури.

Новости по теме

| |