Аграрії Херсонщини планують засіяти 350 тисяч га під соняшником

9 апреля, 2019

Аграрії Херсонської області розширюють площі під соняшником. Якщо минулого року ним засіяли понад 337 тисяч гектарів поля, то нинішньої весни планують збільшити до 350 тисяч. Причому площі соняшнику на зрошенні, навіть попри подорожчання життєдайної вологи, також зростуть з 27 до 46 тисяч гектарів, пише Голос України.

Фахівці вважають, що збільшувати посіви зазначеної культури доводиться також і через кліматичні зміни.

«На Херсонщині чи не щороку трапляється осіння посуха. Через це фермери та орендарі не бажають ризикувати — скорочують площі посівів під озимі на користь ярих культур», — каже заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Неделько.

Втім, тенденція із «наступом» соняшнику зберігається вже кілька десятиліть. Якщо в 1995 році у степах Таврії його сіяли на 141,9 тисячі гектарів, то тепер поля під цю культуру збільшилися ще на двісті тисяч гектарів, свідчать дані Головного управління статистики Херсонщини.

Завдяки використанню дедалі продуктивніших сортів та зрошення, середня врожайність соняшнику також зросла — з 8,4 до 16,2 центнера з гектара. А тепер до соняшнику додався ще один його посухостійкий родич — сафлор, олія з насіння якого має безліч корисних властивостей.

Новости по теме

| |