Одеський морський порт розпочав роботи з днопоглиблення

5 апреля, 2019

В акваторії Одеського морського порту 1 квітня приступили до експлуатаційного днопоглиблення. Про це повідомляє прес-служба порту.

За словами головного інженера адміністрації порту Олексія Калюжного, очищення дна від наносів проводить «СМД-Інвест», відповідно до підписаного в лютому договору з Одеською філією «Адміністрації морських портів України». Обсяг робіт складає 91036 м3, а вартість – 22,57 млн ​​грн.

“Не дивлячись на те, що паспортні глибини дозволяли порту приймати судна великих розмірів, через замулювання дна виникали певні проблеми з їх обробкою біля причалів. Очищення дна від наносів і доведення глибин біля причалів, а також в аванпорту і Карантинної гавані до паспортних характеристик дозволить портовим операторам виконувати зобов’язання за контрактами. Це дуже важливо, оскільки в останні роки в світі спостерігається тенденція глобалізації флоту”, – зазначив начальник адміністрації Одеського порту Ігор Ткачук.

Він також додав, що сподівається на здачу роботи в строк, що наказано договором – другий квартал 2019 року. Це дозволить в сезон відправки зерна на експорт приймати в Одеському порту великотоннажні балкери.

Експлуатаційне черпання планується провести в операційній зоні причалів №№ 3, 8,10, 25-26, 42-43, а також на ділянках внутрішньої акваторії порту – в аванпорт і Карантинної гавані.

Нагадаємо, на початку лютого у порту Ізмаїл було завершено роботи з експлуатаційного днопоглиблення найбільшого за 11 років. У свою чергу, у Миколаївському морському порту почалося днопоглиблення підхідного каналу, що передбачає доведення глибин підхідного каналу порту до паспортних значень – 11,2 м. Наприкінці лютого днопоглиблення підхідного каналу почалося у Херсонському морпорту, а також на Дніпрі та Південному Бузі.

Зазначимо, у 2019 році Адміністрація морських портів України планує здійснити експлуатаційне днопоглиблення у 7 морських портах: Маріуполь, Бердянськ, Ізмаїл, Чорноморськ, Миколаїв, Одеса, Херсон; та на 4 каналах: Дунай-Чорне море, Бузько-Дніпровсько-Лиманський,Дністровсько-Лиманський, Херсонський морський. Продовжується реалізація двох масштабних проектів капітального днопоглиблення у портах Чорноморськ та Южний.

Новости по теме

| | | | | |