Незабаром єврокомісія може дозволити збільшити імпорт курятини з України

4 апреля, 2019

Європейська комісія хоче дозволити збільшити імпорт курячого м’яса з України, однак, євродепутати ставляться до цього скептично. Питання буде розглянуто через два тижні на пленарному засіданні Європейського парламенту в Страсбурзі.

Рішення Брюсселя завдасть удару по євросоюзних, включаючи польських, виробників, оскільки мова йде про допуск до європейського ринку додаткових 50 тисяч тонн курятини.

Очікується, що це зупинить неконтрольований та зростаючий імпорт з України, яка використовує правові прогалини у торговельному договорі та фіксовану квоту у 20 тисяч тонн. Проте, українські виробники знайшли записи, які дозволили компаніям кваліфікувати курячі грудки з кісткою як «інші товари» і ввозити в Євросоюз м’ясо без будь-яких обмежень і без мита. У результаті, імпорт курей з України збільшився з майже 4 тонн у 2016 році до 50 тис. тонн торік.

Для того, щоб змінити положення угоди, необхідна ратифікація в ЄС та Україні, проте — як пояснила Європейська Комісія — цьому не сприяє передвиборчий період. У травні буде обраний новий Європейський парламент. Якби була проведена вся процедура ратифікації, цим питанням мав би займатися новий Європарламент, що означатиме наступні місяці неконтрольованого імпорту курятини з України. Саме тому Брюссель запропонував тимчасову угоду, яка, однак, вимагає згоди країн ЄС і Європейського парламенту.

За матеріалами: Польське радіо

Новости по теме

| | |