На Миколаївщині фермерське господарство більше 10 років незаконно користується 45 га землі

3 апреля, 2019

Баштанська місцева прокуратура Миколаївської області у судовому порядку вимагає повернути державі земельну ділянку сільськогосподарського призначення 45 га на території Лоцкинської сільської ради Баштанського району, вартістю понад 1 млн грн, яка використовувалась суб’єктом господарювання без належних правових підстав, повідомляє прес-служба відомства.

Вказана земельна ділянка у 2001 році надана фізичній особі на підставі державного акта на право постійного користування, проте у 2008 році особа померла, як наслідок, право користування припинилось, а земельна ділянка мала бути повернута у розпорядження держави.

Однак, незважаючи на це, земельна ділянка використовується фермерським господарством за відсутності будь-якої правової підстави, що залишилось поза увагою відповідного органу виконавчої влади в сфері земельних відносин.

У зв’язку із чим місцева прокуратура відреагувала на порушення вимог законодавства та інтересів держави шляхом пред’явлення до суду позову про повернення земельної ділянки у розпорядження держави.

Наразі позов перебуває у провадженні господарського суду Миколаївської області.

Зазначається, що загалом, у І-му кварталі 2019 року органами прокуратури Миколаївщини пред’явлено позовів щодо повернення державі 650 га сільськогосподарських земель вартістю 33,5 млн грн.

Нагадаємо, раніше в області було повернуто у розпорядження територіальної громади пасовища площею 21,0 га вартістю майже 100 тис грн.

Новости по теме

| | | | |