Лохина може витіснути суницю садову зі лідерів виробництва та споживання

2 апреля, 2019

В Україні розвиток виробництва суниці садової істотно відстає від темпів розвитку виробництва лохини. А стрімке зростання глобального виробництва лохини змушує багатьох експертів прогнозувати, що ця ягода замінить суницю садову (полуницю) в категорії найпопулярніших ягід в світі. Про це повідомляють EastFruit.

«Однак для цього голубиці потрібно буде дуже сильно подешевшати, адже різниця в цінах між цими ягодами залишається дуже значною», – вказують аналітики.

Як зазначив економіст інвестиційного центру продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак, віра в майбутнє лохини заснована на тому, що ця ягода подобається людям по смаку, добре зберігається і транспортується, і споживати її зручніше, ніж суницю садову.

Також лохина є дуже врожайною ягодою і може вирощуватися практично у всіх регіонах світу, як і суниця садова. Таким чином доступність цієї ягоди можна забезпечити цілий рік практично в будь-якій точці світу.

Вчені вважають, що поліпшення смаку суниці при збереженні її транспортабельності, допоможе істотно поліпшити її цінність. І всього за кілька років вдалося досягти значних успіхів.

«Зокрема, в 2019 році Україна внесла до реєстру сортів суниці шість дуже цікавих сортів від всесвітньо відомого консорціуму італійських розплідників CIV (Consorzio Italiano Vivaisti). Всі сорти, внесені до реєстру, відрізняються відмінними смаковими якостями, при цьому є транспортабельні і врожайними», – зазначається в повідомленні.

На даний момент розвиток виробництва суниці садової в Україні істотно відстає від темпів розвитку виробництва лохини. Впровадження нових перспективних сортів може скоротити цю відстань, адже Україна знаходиться на кордоні ЄС і може експортувати свіжу землянку в будь-яку країну Євросоюзу.

Новости по теме

| | | | |