Накопичена волога за зиму в грунтах Херсонщини втрачається вже другий місяць поспіль

30 марта, 2019

Окрім першої декади січня, на Херсонщині відмічається теплова аномалія. Окрім того, опадів за січень-березень майже не було. Ці фактори призвели до того, що вже другий місяць поспіль у грунтах Херсонської області втрачається накопичена за зиму волога. Про це зазначив Роман Сайдак, канд. с.-г. наук, Інститут водних проблем та меліорації Інститут водних проблем та меліорації (ІВПіМ) під час першого тренінгу Навчальної програми ФАО «Польова школа фермера» (Farmer Field School), який пройшов 28 березня в м. Гола Пристань Херсонської обл.

Так, в січні середньомісячна температура в області фіксувалась на 2,4°С вище норми, в лютому – на 3,2°С. А вже в першій декаді березня даний показник був на 3,5°С вище норми, у другій декаді – на 1,4°С, щодо третьої декади березня, то вона також була тепліша норми.

Роман Сайдак

У свою чергу, опадів у січні випало 124% від норми. Проте у лютому цей показник склав 33%. Аналогічна ситуація відбулась і в березні місіця. За прогнозом експерта, до кінця місяця вона складе вона не покращиться.

«На фоні високих температур повітря та малої кількості опадів, волога, що була в грунті, дуже інтенсивно втрачалась», – зазначив експерт.

Новости по теме

| | |