Закупівельні ціни на живця свиней «похитнулися»

29 марта, 2019

У кінці березня ціни закупівлі живця «похитнулися»: цьоготижнева середня позначка втратила 1% та опустилася нижче 40 грн/кг. Попри це, результати моніторингу операторів вітчизняного ринку свинини, який проводить Асоціація «Свинарі України», свідчать, що на початку квітня низхідний рух внутрішніх котирувань припиниться.

Протягом останнього тижня березня діапазон закупівельних цін змістився на півгривні у бік пониження: більшість товарних партій закуповували по 38,5−40,5 грн/кг, хоча подекуди зустрічалися як нижчі, так і вищі ціни реалізації. Так, представники м’ясопереробної галузі зауважують, що пропозиція живця на ринку перевищує попит на нього, забійна вага тварин перевищує звичні 110−115 кг, а також відзначають прогнозовано мляву реалізацію.

Не зважаючи на це, і виробники, і переробники вважають, що на початку квітня ціни на свинину живою вагою падати не будуть. Так, постачальники живця і частина закупівельників вважають, що за місяць до Великодня, ціна на свиней забійних кондицій змінить вектор руху.

Проте деякі представники м’ясопереробної галузі прогнозують відносну сталість внутрішніх котирувань. На їх думку заготівельна активність може підвищитися виключно у другій половині місяця, оскільки м’ясокомбінати вже сформували запаси сировини для виробництва м’ясних делікатесів до великодніх свят, а погодні умови ще не дозволяють почати пікніковий сезон. На противагу такій позиції окремі оператори зазначають, що початок відновлення цін за місяць до очікуваного «пікнікового буму» дозволить зробити їх приріст поступовішим.

Новости по теме

| | | |