Майбутній ринок органіки – це не про кількість, а про якість

28 марта, 2019

Майбутнє ринку органіки потрібно розглядати в площині якості, а не кількості. Дуже важливо, щоб компанія, яка націлена на виробництво органічної продукції та її реалізацію не тільки на внутрішньому ринку, а й на зовнішньому, мала уявлення про стандарти та вимоги, які до неї ставляться. Адже цей ринок, як і будь-який інший, передбачає обов’язкове дотримання європейських правил не тільки безпосередньо при вирощуванні і переробці, а й зберіганні, перевезенні та реалізації товарів, які претендують на статус «органік». На цьому акцентувала увагу Анастасія Білич, керівник маркетингової служби компанії АГ «Арніка Органік», під час виступу на щорічному конгресі «Органічна Україна 2019».

– Ми не можемо конкурувати у виробництві деяких продуктів із тією ж Німеччиною, із Канадою. Але ми можемо конкурувати за сировинні поставки з такими країнами, як Китай, Туреччина, виконуючи та дотримуючись додаткових вимог щодо якості та безпеки продукції. Для нас зараз стандарт HACCP стає страшним словом та болючею проблемою, але впровадження цих принципів у свою щоденну діяльність вже давно не стоїть на порядку денному для західних і навіть азіатських країн. І ми йдемо зараз на азіатський ринок, і вивчення цих різниць, що хоче той споживач – це ваш актив, – звертається до виробоників Білич і зазначає, що вже багато країн користується зовсім іншими і невідомими для України міжнародними стандартами.

Анастасія Білич розповіла, що на сьогоднішній день однією з найважливіших складових органічної продукції став рослинний протеїн.

– Найбільшим трендом 2018 та 2019 років є продукти рослинного походження, а саме рослинний протеїн, що пов’язано із розвитком веганських та вегетаріанських трендів у харчуванні. Так, лише за останні 4 роки в країнах ЄС кількість людей, що споживають альтернативні до тваринних продукти харчування, збільшилась на 400% (за даними Mintel Research). Органіка стає масовим товаром. І все більше на ринку прождовльства з’являється нішевих продуктів, як рослинне м’ясо, рослинне молоко, тощо, – підкреслює експерт.

Також, все частіше, прихильники органіки почали вживати рослинне молоко, супові суміші, веганський сир, соєві суміші і т.д. Тобто люди розуміють важливість споживання корисної продукції, водночас вони цінують свій час, тим самим віддають перевагу швидкому харчуванню.

Наостанок, виробникам органіки Анастасія Білич побажала приділяти значну увагу пакуванню продукції, та уникати пластикової тари та тари, що не піддається переробці.

– Коли ви пропонуєте свій продукт у пластиковій тарі, то будьте готові, що споживач може відмовитися від Вашого продукту. Пластик наразі поза трендом – це не є модно та етично для споживачів. Намагайтеся використовувати більш крафтове та аутентичне пакування, а також пакування із матеріалів, що піддається переробці, – наголосила Білич.

Приклади пакування органічної продукції:

Новости по теме

| | |