Україна вийшла на третє місце в світі за темпами приросту експорту лохини

28 марта, 2019

Україна за темпами зростання експорту лохини в даний момент вийшла на третє місце в світі, поступаючись лише Перу і Португалії. Про це заявила представник голландського Рабобанка Сінді Ван Рійсвік (Cindy van Rijswick) під час виступу на Всесвітньому ягідному конгресі в Роттердамі, Нідерланди, пише EastFruit.

Темпи приросту експорту лохини з України Рабобанк оцінює в 60% в рік, проте відзначає, що загальні обсяги експорту залишаються невеликими, значно поступаючись світовим лідерам, до яких відносяться Чилі, Перу і Іспанія.

На цьому ж заході свої прогнози озвучив і Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

«Ми прогнозуємо, що через п’ять років Україна зможе експортувати близько 20 тис. тонн лохини, переважно в свіжому вигляді. За цим показником Україна зрівняється з Польщею, яка зараз займає друге місце в Європі після Іспанії з експорту лохини. Однак, щоб досягти такого показника, виробникам ягід потрібно активніше включатися в процес підвищення якості продукції, адже в Україні всього п’ять фермерів мають сертифікат Global GAP, який є лише мінімальним умовою доступу до ринку ЄС. Однак навіть з відповідністю цих базових умов у виробників виникає безліч проблем», — зазначає експерт.

Андрій Ярмак також відзначив недостатні зусилля з диверсифікації експорту.

«Акцент на експорт в країни ЄС є хорошим рішенням, так як ЄС знаходиться поруч з нами. Більш того, відстань від Луцька до Берліна менше 1 тис. км, в той час як відстань від ключових виробничих регіонів в Іспанії до Берліна — близько 3 тис. км, тобто в три рази більше. Однак потрібно розуміти, що існують ринки, де в наш сезон виробництва можна отримати більш високу ціну на лохину, і до таких ринків належать Близький Схід і Південно-Східна Азія. При цьому навіть в Європі, на жаль, Україна докладає поки що недостатні зусилля для просування експорту», — говорить експерт.

Нагадаємо, в 2019 році Україна експортує перші партії органічної лохини. Також прогнозується, що експорт лохини з України  у 2019 році може досягти 4,5-5,0 тис. тонн і буде рекордним, перевищивши рекорд минулого року мінімум в два рази. Окрім того, в країні стрімко збільшуються площі під лохиною, тільки в 2018 році в Україні було закладено не менше 700 гектарів нових плантацій голубики. З цього виходить, що загальна площа під голубикой виросла відразу на 44% за один рік.

Новости по теме

| | | | | | |