В Україні зростають площі під овочами закритого ґрунту

27 марта, 2019

За останні три роки площі під овочами закритого ґрунту в Україні поступово зростають. Згідно з офіційними даними, з 2016 по 2018 рік ці показники збільшились на 9%. При цьому аналітики AGRI-GATOR наголошують, що найбільше зростання площ було зафіксовано саме у 2018 році.

Як свідчать дані державної служби статистики, у 2018 році під овочами закритого ґрунту в Україні було зайнято 6,47 тис.га. Для порівняння, попереднього року тепличні овочі займали трохи більше 6 тис.га.

Понад половину цих площ зайнято під огірком. За підсумками 2018 року цей овоч вирощувався на площі у 3,3 тис.га, що на 9% більше, ніж попереднього року. На другому місці томати. Плантації під цією культурою займають 39% від загалу, або 2,5 тис.га. Слід зазначити, що у порівнянні з 2017 роком площа під томатом також дещо зросла. Трійку замикає головчаста капуста, площі під якою зросли одразу на 15% – з 316 до 365 га.

На думку експертів, зростання інтересу до вирощування томатів та огірків в закритому ґрунту зумовлено цілою низкою причин. По перше, теплична продукція користується все більшим попитом у середині країни: з кожним роком оптові компанії та роздрібні мережі все частіше відмовляються від продукції відкритого ґрунту через проблеми з якістю таких овочів. По-друге, більшість комбінатів доволі активно експортують таку продукцію, що також заохочує до збільшення площ.

Щодо капусти, то поступове збільшення площ під цією культурою пов’язане з високим попитом на таку продукцію на початку сезону реалізації й, як наслідок, доволі привабливими цінами.

Новости по теме

| | | |