На Херсонщині молочна ферма продає сонячну електроенергію

26 марта, 2019

Будівництво сонячної електростанції потужністю 2 МВт потребує 2 млн євро. Фіксований «зелений тариф» від держави на рівні 163 євроценти до 31 грудня 2029 року включно, дозволяє окупити інвестиції в подібну установку. Про це розповів директор Торгового дому «Долинське» (Херсонська область) Володимир Хвостов, пише agroday.com.ua.

Його господарство, одне з провідних у галузі молочного тваринництва (зараз утримує понад 1,3 тисяч голів ВРХ), почало будувати сонячну електростанцію у 2017 році, а з минулого року вже продає електроенергію.

За словами Володимира Хвостова, вже вироблено 2,3 млн кВт. «Розраховуємо через п’ять років і сім місяців вийти до повної окупності і навіть до прибутковості проекту», – зазначив він.

Для встановлення сонячних панелей господарству не потрібно було додатково виділяти землю чи змінювати її цільове призначення.

«У нас був майданчик, який ідеально підходив під сонячні панелі. При цьому тариф із панелей не наземних, а надахових споруд суттєво вищий» – розповів директор ТД «Долинське».

На його думку, це може бути джерелом додаткового заробітку для господарства, проте не є повною заміною електроенергії з мереж.

«Це абсолютно новий бізнес, який не пов’язаний із молочнотоварною фермою, але може створюватися на її базі», – зауважив Володимир Хвостов.

Нагадаємо, у минулому році в господарстві відкрили нове пологове приміщення та фотоелектростанції потужністю 2МВт.

Новости по теме

| | | | | |