Рентабільність вирощування багатосортових насаджень цибулі на перо досягає 115%

27 марта, 2019

Як отримати прибуток рано навесні? Вирощувати зелень у міжсезоння. Цибуля на зелень є однією з розповсюджених рослин для культивування у цей період, бо ніяких особливих складнощів при культивуванні не виникає.

Рослина любить сонячне світло та тепло, тому приміщення для вирощування повинно відповідати таким умовам. При нестачі світла перо буде світле та витягнуте.  Для того, щоб отримати більшу кількість пера, використовують багатозачаткові сорти, бажано діаметром цибулинки 2,5-4 см: сорти Бессоновська, Спаська, Арзамаська тощо.

У цибулин, які ще не проросли, перед садінням деякі фахівці рекомендують зрізувати одну четверту частину верхівки. Таким чином прискориться доступ кисню до бруньок і вони швидше дадуть зелене перо. Ґрунт має бути пухким та з додаванням, наприклад, вермікуліту. Він збагатить ґрунт необхідними поживними речовинами, що у свою чергу відобразиться на якості отриманого врожаю. Якщо висаджування відбувається у контейнер, застосовується так званий мостовий спосіб посадки, тобто цибулини розташовують на відстані 1-2 см одна від одної. Важливо при посадці не дуже заглиблювати цибулини у ґрунт (достатньо злегка вдавити), щоб вони не почали гнити. Швидкість вигонки пера приблизно складає 2-3 тижні. Можна виростити цибулю й на тирсі, яку проточують та додають невеличку кількість аміачної селітрі та золи. Потім цибулинки просто засипають тирсою.

Ще один цікавий спосіб вирощування – це гідропоніка, яка надасть вам врожай не тільки навесні, але й впродовж всього року. При вирощуванні цибулі за таким методом ріст рослин прискорюється, при цьому коренева система не збільшується до величезних розмірів та не витягує соки з стебел рослини.

На зелень можна вирощувати багаторічні сорти цибулі-батун (можна й однорічні, але з перших перо знімають 2-3 рази за сезон), цибулю-порей, цибулю-шалот (невибагливий), цибулю-слизун та багатоярусну цибулю. Поєднання декількох сортів цибулі дозволить організувати конвеєрне вирощування. Рентабельність вирощування багатосортових насаджень цибулі на перо, за даними фахівців, може досягти 110-115% .

Новости по теме

| |