Весняна посівна на Херсонщині значно подорожчала

22 марта, 2019

Моніторинг Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації показав, що сільгосппідприємствам, орендарям та фермерським господарствам доведеться вкласти у оранку, сівбу і внесення добрив в березні-травні нинішнього року на 11-15% більше, ніж в 2018-му. Загальною складністю, це більше 5,3 мільярда гривень. З них 4,282 млрд – власні кошти, а 1,094 млрд – банківські кредити. Пише «Новий день«.

Та чи вдасться аграріям повністю розрахуватися з боргами після збору врожаю, поки неясно. Адже якщо витрати аграріїв підвищуються, то закупівельна вартість деяких культур залишається на колишньому рівні.

«Так, оптова ціна рисової крупи ще з минулого року не перевищує 14,5 гривень за кілограм. Хоча виростити його буде коштувати дорожче за рахунок 30-відсоткового підвищення вартості транспортування дніпровської води для заповнення чеків, подорожчання пального, і зростання мінімальної зарплати», – пояснив директор Інституту рису НААН України Володимир Дудченко.

Нагадаємо, що зменшення рівня води на Херсонщині під загрозою зриву опинився весняний нерест в пониззі Дніпра.

Зокрема, на Херсонщині вже посіяно ярого ячменю на 85 тис гектарів, а ярої пшениці на 0,8 тис га. Далі на черзі горох, овес, кукурудза і той же рис.

«У минулому році через посуху гречку у нас не сіяли взагалі. Для цієї культури клімат і грунти на півдні України не надто сприятливий, тому в цьому році площі під нею будуть в межах чотирьохсот гектарів. За винятком Великолепетихського району, господарства відводять під гречку поля в 20-50 гектарів, розраховуючи на урожай суто «для внутрішнього споживання». І тим обмежуються», – каже заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Андрій Неделько.

Нагадаємо, у Мінагрополітиці зазначили, що цьогоріч весняна посівна кампанія українським аграріям коштуватиме 134,2 мільярда гривень, що на 15% більше, ніж у 2018 році.

Новости по теме

| | | |