«Майже 80% молочної продукції – фальсифікат», – фермер

21 марта, 2019

Учасник Асоціації Виробників Молока Володимир Слободян вважає, що 80% молочної продукції в Україні фальсифіковано. За його словами, найбільше фальсифікують продукти з великим вмістом жирності – масло та сметану. Молочний жир заміняють пальмовим. Про це повідомили у прес-службі АВМ.

Володимиром Слободяном керує ПСП «Рідна земля» та фермерським господарством «Персей Агро» (Івано-Франківська область). У своєму господарстві має ферму та молокопереробний цех.

«На мою суб’єктивну думку, на сьогодні майже 80% української молочної продукції – фальсифікат, і тільки 20% –натуральне.  Проте йдеться не про всі продукти, флагманами з фальсифікації є масло та сметана, тобто ті продукти, які мають великий відсоток жирності», – наголошує Слободян.

Він зазначив, що багато молокопереробників обманюють покупців, додаючи до своєї продукції пальмовоу олію. А також використовуються й інші способи обману покупців.

«На жаль, в Україні молокопереробники часто користуються лише однією схемою – «більше надуриш – більше будеш мати». Обман на вазі, жирності, на домішках сухого молока у натуральне, навіть товщині плівки, у яку пакується товар. Приміром, на виробництво одного кілограма масла, згідно технології, потрібно 22 кг молока. Який великий завод в Україні це буде робити і продавати масло мінімум по 220-230 грн за кілограм?», – каже керівник фермерського господарства.

Під торговою моркою «Рідна земля», Слободян випускає 17 видів натуральної молочної продукції, яка реалізується через власну мережу. І зауважує, що  обман покупців – не його сценарій. Разом із тим, щоб підприємства-виробники мали прибуток, потрібна справедлива ціна на молоко і свій покупець на кожен товар.

«Якщо говорити про молокопереробку, то 11 грн за літр –  це та ціна, по якій у тебе куплять продукт і ти не  будеш рахувати втрати, – каже Володимир Слободян та зауважує, що на сьогодні молоко у натомість заготовляють по 7-7,5 грн за літр», – стверджує Слободян.

Він вважає, що споживачі готові «голосувати гривенею», купуючи натуральне. І тому підтримує закон «Про молоко та молоковмісні продукти», адже споживач повинен мати достовірну інформацію, щоб робити вибір.

Новости по теме

| | | | | |