Агроосвіта в Україні потребує реформування, – Трофімцева

20 марта, 2019

Аграрна освіта в Україні потребує реформування. Про це зазначила в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час понад двогодинного спілкування з аграріями, членами Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР), в м. Умань. Пише Agravery.

Аграрні виробники занепокоєні якістю аграрної освіти в нашій державі. Адже, на практиці саме їм доводиться брати на роботу випускників із середньою спеціальною освітою із низьким рівнем професійної підготовки.

«На сьогодні мережа аграрних закладів освіти в Україні складається з 22 закладів, з яких 17 – це університети. Але, на жаль, сучасна аграрна освіта не забезпечує реальні потреби аграрного ринку праці в Україні. Особисто я є прихильником дуальної освіти, яка вже успішно працює в Німеччині», — наголосила в.о. міністра Ольга Трофімцева.

На переконання в.о. міністра, майбутнє аграрної освіти в Україні залежить від ефективної співпраці держави та бізнесу.

За словами в.о. міністра, одним із яскравих прикладів є Український Аграрний Ліцей (УАЛ) – освітній заклад нового формату. Це приватний середній навчальний заклад ІІІ ступеня, з аграрним нахилом, розташований в м. Умань. В його основу лягли принципи естонської та фінської системи середньої освіти та заснований ВАР.

Представники ВАР наголосили, що аграрії також повинні приймати участь при підготовці кадрів.

Новости по теме

| | | | |