Волинські аграрії домовились про закупівлю відходів Гнідавського цукрового заводу для добрив

24 августа, 2017

Провідні волинські аграрії домовилися із Гнідавським цукровим заводом про купівлю відходів від виробництва біоетанолу. Вони підписали меморандум про можливість постачання мелясної барди в якості органічного добрива.

Про це повідомляє видання Volyn24.

Мелясна барда – це відходи від виробництва біоетанолу, який нещодавно почали виробляти на Гнідавському цукровому заводі.

Як пояснили представники заводу на зустрічі з аграріями, ці органічні добрива відповідають всім сучасним вимогам і їх можна використовувати для будь-яких видів культур. Крім того, форми азоту, фосфору та калію в таких добривах засвоюються орієнтовно на 90%, на відміну від мінеральних, де цей показник на рівні 30-55%.

Директор СГПП «Рать» Віктор Шумський каже, що вони готові почати закупівлю барди, провівши перед цим відповідні лабораторні дослідження.

«Його вносимо під сою і бачимо, що є хороші результати. Він і розкислює ґрунт, і має багато поживних речовин, в тому числі мікро- і макроелементи», – розповідає керівник.

Якщо висновки після досліджень будуть позитивними, «Рать» планує почати використовувати мелясну барду під посіви пшениці, буряку і кукурудзи вже цієї осені.

Директор ТОВ «Волинь-зерно-продукт» Євген Дудка можливість використання мелясної барди в якості добрива також вважає перспективною. Хоча зізнається: такий досвід може бути для них новим. Однак, представники «Волинь-зерно-продукту» висунули пропозицію щодо консистенції: зменшити концентрацію рідини в мелясній барді орієнтовно на 70%, щоб вона стала пюреподібною.

Раніше відходи від виробництва біоетанолу стали причиною невдоволення мешканців мікрорайону Вересневе, які переконані, що саме барда стала причиною поширення неприємних запахів від фільтраційних полів цукрового заводу. Аби довести, що основною причиною запаху є фекальні відходи, які також зливалися на поля, завод призупинив виробництво біоетанолу ще в травні.

На громадських слуханнях, які нещодавно відбулися на Вересневому, керівництво заводу пообіцяло, що барда більше не буде зливатися на поля фільтрації. В свою чергу попросили міську раду виконати їхню обіцянку — збудувати гілку каналізації і забезпечити, аби сюди також не потрапляли фекалії.

Новости по теме

| | |